طرح درس روزانه درس گرما و ماده علوم پایه چهارم ابتدایی در 11 صفحه با فرمت ورد تهیه و تنظیم شده است ما بطور نمونه قسمتی از متن این طرح درس گرما و ماده را در قسمت زیر قرار خواهیم داد.
طرح درس گرما و ماده
مشخصات نام درس: علوم مدت جلسه: 54 دقیقه عنوان درس:درس 5. صفحات 33.33.35 کلی پایه:چهارم طراح:
هدف کلی آشنایی دانش آموزان با مفهوم گرما و چگونگی اندازه گیری آن اهداف رفتاری
وسایل اموزشی
روش های تدریس رفتارورودی
ارزشیابی ورودی
سطح یک:قبل از سطح دو”حین تدریس سطح سه.بعدازتدریس تدریس
دانش دانش آموزان با مفهوم گرما آشنا می شوند.
دانش آموزان بدانند برای اندازه گیری دما از چه وسیله ای استفاده می شود.
با انواع دماسنج آشنا شوند.
کار برد انواع دماسنج)پزشکی، دیجیتال و…( را بدانند.
بدانند برای افزایش دمای چیزی ، وجود گرما ضروری است.)گرما باعث افزایش دما میشود(.
مهارت مهارت استفاده از دماسنج را بیاموزند.
بتوانند در مواقع لزوم از دما سنج استفاده کنند.
برای اندازه گیری دمای بدن و تشخیص تب بتوانند از دما سنج استفاده کنند.
نگرش نسبت به اندازه گیری دمای هر چیزی)هوا، بدن و..( کنجکاوی و علاقه نشان دهند.
نسبت به آشنایی با کاربرد و استفاده انواع دماسنج علاقه نشان دهند.
وسایل مربوط به انجام فعالیت) سه عدد لیوان، ماژیک، آب داغ، آب نیمه گرم، آب سرد(، انواع دماسنج ) دیجیتالی، دماسنج پزشکی ،دماسنج دیواری و(..
وسایل مربوط به فعالیت 2) 1 عدد لیوان فلزی ،دماسنج الکی
مطلب پیشنهادی تمام طرح درس روزانه چهارم ابتدایی
ایفای نقش، پرسش و پاسخ
دانش آموزان باید بدانند ما از طریق حس لامسه و به وسیله پوست بدنمان احساس گرما و سرما می کنیم.
بچه ها ما چجوری متوجه گرما و سرما میشیم؟ از کجا متوجه میشیم بخاری داغ و یخ سرد؟
ارزشیابی تشخیصی
بچه ها بنظرتون میشه گرما یا سرما رو اندازه گرفت؟ مثل قد یه نفر که میگیم 165 قدشه، سردی یا گرمی یه چیز رو هم اندازه بگیریم؟
به وسیله ی چه چیزی می تونیم دما رو اندازه بگیریم؟
Reviews
There are no reviews yet.