طرح درس روزانه جداسازی مخلوط ها علوم پایه چهارم ابتدایی در 3 صفحه ورد در سایت دانشکده ها تهیه و تنظیم شده است قسمتی از متن این طرح درس را درقسمت زیر برای کاربران قرار خواهیم داد با ویرایش سال جدید و قابل ویرایش
طرح درس روزانه جداسازی مخلوط ها علوم پایه چهارم ابتدایی
مشخصات کلی نام درس: علوم تجربی عنوان درس: درس2)مخلوط ها در زندگی(- صفحه22 و 21 پایه تحصیلی : چهارم ابتدایی مدت زمان اجرا: 54 دقیقه محل اجرا: کلاس درس
اهداف کلی آشنایی با جداسازی مخلوط ها
حیطه شناختی: شناخت روش های جداسازی مخلوط ها)تبخیر-صاف کردن(
اهداف رفتاری حیطه نگرشی: درک اهمیت ضرورت جداسازی مواد در زندگی روزانه
حیطه مهارتی: راه هایی برای جدا کردن مواد مخلوط از یکدیگر پیشنهاد کرده و عملی نماید/
رسانه های نمک/ورقه آلومینیومی/ دو لیوان یکبار مصرف/ماسه/ ماژیک/تابلو/تصاویر با مفهوم انواع جداسازی در زندگی آموزشی روزمره)تصویر جداسازی تفاله از چای/نخود و لوبیا و عدس/ کاسه یکبار مصرف روش های
یاددهی- پرسش و پاسخ/ مشارکتی/کاوشگری یادگیری
شرح عملکرد فعالیت معلم زمان
1(سلام و احوالپرسی فعالیت های 2(حضور و غیاب مقدماتی 3(بررسی وضعیت جسمانی دانش آموزان
5( گروهبندی دانشآموزان)از روزهای قبل، مسئولیت تهیه وسایل مربوط به آزمایش را به اعضای گروه بسپارید تا هریک ،وسیله مشخصی آورد.(
ارزشیابی اگر بخواهیم ماده ای سریعتر در آب حل شود، باید چه کار کنیم؟
یا
تشخیصی نمک در آب سریع تر حل می شود یا آب؟
بین تعدادی از دانش آموزان مسابقه برگزار کنید) می توان با قرعه کشی)!( چند نفر را انتخاب کرد .
می توان نماینده ای از هرگروه را انتخاب کرد که در صورت بردن مسابقه توسط نماینده، امتیازی
مطلب پیشنهادی تمام طرح درس روزانه چهارم ابتدایی
ایجاد انگیزه
و برای اوتعداد و مشخصیگروهش قائلعدس و شد.(. نخودبه این بگذارید. از صورت آنهاکه مقابل بخواهید آنها که با کاسه یکبار شمارش شما مصرفی با مسابقه راتعداد شروع لوبیای کردهزیاد و نخود، لوبیا و عدس را از هم جدا کنند. انتظار می رود برای جداسازی به سراغ در آوردن نخود و عدس از ظرف بروند.
دیدگاهها
هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.