طرح درس 8 آسمان در شب علوم چهارم دبستان

طرح درس 8 آسمان در شب علوم چهارم دبستان
طرح درس 8 آسمان در شب علوم چهارم دبستان

10,000 تومان

خرید و دانلود آنی

خرید پروسه انلاین کتاب ، فایل پاورپوینت و طرح درس و مقاله های دیگر

پشتیبانی از دانلود های ناموفق

پشتیبانی از سروش + واتساپ + تلگرام

شماره پشتیبانی

09103705578

طرح درس 8 آسمان در شب علوم

نمونه طرح درس روزانه 8 آسمان در شب علوم  پایه چهارم ابتدایی در 2 صفحه با فرمت ورد  و پی دی اف تهیه و تنظیم شده است ما بطور نمونه قسمتی از متن این طرح درس روزانه آسمان در شب را در قسمت زیر قرار خواهیم داد.

طرح درس 8 آسمان در شب علوم چهارم دبستان

 

آشنایی با شکل های مختلف ماه  آشنایی با را ه های مطالعه فضا طراح: هدف کلی:

*شناختی:

با مفهوم ماه قمری آشنا شود.

با شکل های مختلف ماه در طول یک ماه قمری آشنا شود.

چگونگی مطالعه فضا را بیاموزد.

*مهارتی:

بتواند شکل های مختلف ماه را مشاهده و رسم کند.

*نگرشی:

آفرینش ماه و فواید و زیبایی های آن را قدر بداند.

نسبت به چگونگی مطالعه ستاره ها و سیاره ها علاقه نشان دهد.

 

اهداف جزیی:
تصویر حالت های مختلف ماه، فیلم آموزشی در مورد مشاهده فضا با تلسکوپ و سفر انسان به کره ماه، کتاب، کارت گروه بندی.

مواد و

وسایل کمک آموزشی:

ساختن گرایی، پرسش و پاسخ، نمایشی. روش تدریس

 انتظار می رود که دانش آموز:

تفاوت سیاره و ستاره را بداند.

با منظومه شمسی آشنا شده باشد.

تعریف سال خورشیدی و ماه قمری را بداند.

 

رفتار ورودی:

قسمت اول: شکل های گوناگون ماه گام اول: درگیر کردن

ابتدا تصاویر مختلف ماه را به  دانشآموزان نشان می دهیم و از آنها می خواهیم که با هم گروهی های خود مشورت کنند و بگویند چرا تصویر ماه همیشه به یک شکل نیست؟ گام دوم: کاوش

 

ارائه درس جدید

دانش آموزان با مشاهده و مقایسه تصاویر مختلف ماه با هم مشورت میکنند.

گام سوم:تشریح

هر کدام از دانش آموزان نظر خود را درمورد دلیل تفاوت شکل ماه در روزهای مختلف یک ماه بیان می کنند.

مثلا: 1- چون طول روزها متفاوت است

2- چون میزان نوری که از خورشید به ماه می تابد متفاوت است و….

گام چهارم:بسط و گسترش

در این قسمت با تاکید بر نکات درستی که  که توسط دانشآموزان بیان شدند و تصحیح ایرادات آن ها به این نکته اشاره میکنیم که چون ماه از خودش نوری ندارد و نور آن حاصل نور خورشید است همواره نیم کره ای از آن که رو به خورشید است روشن می شود ولی به علت تغییرگردش ماه حول زمین و تغییر زاویه آن نسبت به زمین و خورشید، سطح روشن قابل مشاهده آن تغییر میکند و به این ترتیب تصویر حالت های مختلفی که ممکن است ایجاد شود را به آنها نشان می دهیم.

گام پنجم: ارزشیابی و جمع بندی

به صورت تصادفی دلیل تغییر شکل ماه را  از چند تا از دانش آموزان می پرسیم و از دوتا از دانش آموزان می خواهم به مطالب را جمع بندی کنند.

 

قسمت دوم: راه های مطالعه فضا

از دانش آموزان می پرسم که به نظر شما چطور می توانیم بفهمیم در فضا چه اتفاقاتی رخ می دهد؟ بعد از فکر کردن و مشورت، از آنها می خواهیم پاسخ خود را بیان کنند.سپس با تصحیح و تایید

نظرات درست به رصدخانه و فعالیت ستاره شناسان اشاره کرده و در نهایت نیز فیلمی از سفر انسان به کره ماه برای آنها پخش می کنیم .

 

 

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “طرح درس 8 آسمان در شب علوم چهارم دبستان”